Miejscowości z naszego regionu na liście „Forbesa”

Region

W najnowszym rankingu „Forbesa” wśród najatrakcyjniejszych miast dla biznesu znalazł się Pruszków oraz dwie gminy z okolicy – Raszyn i Michałowice.

Podczas VII Kongresu regionów,  który odbył się w dniach 19-20 czerwca we Wrocławiu ogłoszono najnowszy ranking.  Amerykański magazyn biznesowy uplasował Pruszków na ósmej pozycji w kategorii miast od 50 do 149 tys. mieszkańców. W zestawieniu znalazły się również dwie gminy z naszego regionu – Raszyn i Michałowice. Raszyn zajął czwarte miejsce a Michałowice szóste w kategorii miast i gmin poniżej 50 tys. mieszkańców.

Najatrakcyjniejsze miasta dla biznesu wybierają przedsiębiorcy podejmując decyzję o otwarciu siedzib lub utworzeniu nowych miejsc pracy. Twórcy rankingu brali pod uwagę przede wszystkim przyrost liczby firm w odniesieniu do 1000 mieszkańców w 2016 r. W tym czasie w Pruszkowie powstało 89 firm, 18 wykreślono, a 1 upadła. Wskaźnik liczby firm przypadających na 1000 mieszkańców wyniósł 1,16 co zadecydowało o ósmej pozycji w zestawieniu magazynu.

Natomiast w kategorii miast i gmin poniżej 50 tys. mieszkańców znalazły się okoliczne gminy – Raszyn i Michałowice. W 2016 roku w Raszynie powstały 104 firmy, 23 wykreślono, 1 upadła. W Michałowicach liczba nowych firm wyniosła 64, wykreślono 4.

Coroczny ranking „Forbesa” i Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej dostarcza wiedzy o tworzeniu przyjaznej atmosfery dla biznesu, umiejętności samorządowców oraz skuteczności wykorzystywania atutów miast.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.