Michałowice: Uwaga na włamania i akty wandalizmu

Region

Nowy rok rozpoczął się niepomyślnie dla mieszkańców gminy Michałowice – zanotowano większą ilość włamań, niszczone jest wspólne mienie.

Jak informuje Komisariat Policji w Michałowicach, w miesiącu styczniu, nastąpił wzrost włamań do domów i firm na terenie całej gminy.

Sprawcy wykorzystują nieobecność domowników, działając w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz nocą, wykorzystując sen domowników. Dostając się przez okna balkonowe do domów, szybko plądrują wnętrza, zabierając wartościowe przedmioty, laptopy i telefony komórkowe oraz gotówkę. Dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy więc, aby wychodząc z domu pozamykać dokładnie wszystkie zamki w drzwiach i oknach. Jeżeli posiadacie Państwo alarm domowy, nie zapomnijcie go uruchomić. Pod nieobecność, poproście pozostających w domach sąsiadów, na zwrócenie uwagi na waszą posesję. Udając się na spoczynek, nie pozostawiajcie kosztownych rzeczy w widocznych miejscach, zabierzcie je ze sobą.

Oprócz włamań doszło także do kilku aktów wandalizmu obiektów użyteczności publicznej. Zniszczono nowy słup oświetleniowy, zdewastowano kosze i oświetlenie, poprzecinano przewody ozdób świątecznych.

Policja zwraca się z prośbą o przekazywanie informacji o niepokojących incydentach oraz obecności niepowołanych osób w sąsiedztwie, pod numery tel.: 112, lub 22 723-41-70, 22 604-65-00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.