Miasto Pruszków ma już gotowy budżet na 2017 r.

Pruszków

Znamy założenia budżetowe Pruszkowa na nadchodzący rok. Choć projekt przyszłorocznego planu finansowego miasta nie jest jeszcze zatwierdzony przez radnych, to wszystko wskazuje, że znaczących zmian w nim nie będzie. Jak prezentuje się budżet Pruszkowa na 2017 r.?

W 2017 r. dochody miasta wyniosą 245 mln zł. W porównaniu z rokiem bieżącym będzie to o 51 mln zł więcej (194 mln zł). Wzrosną również wydatki. W przyszłym roku pruszkowski magistrat wyda 274 mln zł. W 2016 r. wydatki wyniosły 205 mln zł. Zwiększy się również deficyt w miejskiej kasie z 11 mln zł do 29 mln zł. Deficyt zostanie pokryty z kredytów i pożyczek.

Poznaliśmy również plany inwestycyjne miasta. W przyszłym roku Pruszków wyda na inwestycje prawie 59 mln zł. Co znalazło się na długiej liście? 30 mln zł Pruszków w tym roku przeznaczy na budowę Centrum Dziedzictwa Kulturowego. 5,5 mln zł pochłonie budowa obiektów oświatowo-sportowych w dzielnicy Bąki. Kolejne 2,4 mln zł to pieniądze zarezerwowane na przebudowę nawierzchni ulic Przejazdowej i Stefana Bryły. Na przyszły rok zaplanowano również realizację innej ważnej dla miasta inwestycji. Chodzi o wyczekiwaną od lat przebudowę ul. Lipowej (1,7 mln zł). 1,8 mln zł pochłonie termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Miasto w przyszłym roku chce również przebudować dom komunalny przy ul. Pięknej 7 (1,2 mln zł.  oraz wydać  660 tys. zł na budowę ścieżek rowerowych. Na przyszły rok zaplanowano również budowę wielopoziomowego parkingu przy ul. Sienkiewicza obok stacji PKP (1 mln zł). Na rozwój terenów zielonych w przyszłym roku miasto wyda 2,3 mln zł.

Co ciekawe miasto „dorzuci się” do budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Tę inwestycję prowadzi Powiat Pruszkowski, który zrewanżuje się dokładając tę samą kwotę na… wspominaną już przebudowę ul. Lipowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.