Mazowsze ma projekt budżetu. Jakie inwestycje dla naszego regionu?

Region

Na wtorkowej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego odbyło się pierwsze czytanie budżetu. Choć finalnie projekt ma być zatwierdzony 19 grudnia, to sprawdziliśmy jakie inwestycje już dziś znajdują się w dokumencie.

W naszym regionie najważniejsze inwestycje województwa dotyczą dróg. I nie ma się co dziwić, bowiem drogi wojewódzkie stanowią kręgosłup komunikacyjny. Wszelkie remonty tych dróg wywołują utrudnienia odczuwalne w całym niemalże regionie.

Jakie zatem inwestycje czekają nas w przyszłym roku? Władze województwa chcą głównie skupić się na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 579 Kazuń Polski – Leszno – Błonie- Grodzisk Mazowiecki – Radziejowice. Planowana jest również rozbudowa dw 720 w Brwinowie oraz dw 719 w Międzyborowie. W przypadku Pruszkowa plany remontowe obejmują tylko wiadukt w ciągu dw 718.

Rozbiórka starej i budowa nowej przeprawy ma pochłonąć około 50 mln zł. Będzie to jednak zadanie realizowane przez kilka lat. Wiele wskazuje na to, że pierwsze prace powinny rozpocząć się w przyszłym roku.

A co z Paszkowianką? Dziś nie ma jej w przyszłorocznym budżecie. Nie oznacza to że zadanie trafiło do kosza. Trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej oraz kosztorysów. W wieloletniej prognozie finansowej na rok 2020 na budowę Paszkowianki „zarezerwowano” 4 mln zł. Kwota zapewne zostanie zwiększona po przygotowaniu dokumentów.

Drogi to jednak nie wszystko. Władze Mazowsza przeznaczą przeszło 7 mln zł na zmianę organizacji ruchu na terenie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Kolejne 6 mln zł trafi do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze na odrestaurowanie Pałacu Karolin w Otrębusach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.