Masa Krytyczna ponownie w Brwinowie

Brwinów

Jesień zbliża się wielkimi krokami, ale nie oznacza to, że wszyscy schowają rowery do piwnic i garaży. Wiele osób jednośladem porusza się do pierwszego śniegu, a są i tacy, którym na rowerze zima nie straszna.

Czym jest Masa Krytyczna? To akcja, podczas której możliwie jak największa liczba rowerzystów wspólnie przejeżdża ulicami danego miasta. W ten sposób cykliści podkreślają, że nie blokują ruchu, tylko są jego uczestnikami. Masa Krytyczna, to również okazja do zwrócenia uwagi władz miast i społeczeństwa na potrzeby zwykle ignorowanych rowerzystów.   

Najbliższa odsłona brwinowskiej Masy Krytycznej ma jednak charakter edukacyjny. Organizator, Stowarzyszenie Projekt Brwinów, chce w ten sposób przypomnieć o bezpieczeństwie rowerzystów. Zwłaszcza gdy zmrok zapada wcześniej. – Brwinowskie nocne Masy Krytyczne to jedna z naszych specjalności. Przypominamy o bezpieczeństwie po zmroku! Szykujcie się (pamiętajcie o oświetleniu roweru) i przybywajcie – zachęcają organizatorzy. 

Zatem zabierajcie kamizelki odblaskowe i lampki rowerowe i 22 września o godz. 19.00 na brwinowskim rynku.

Trasa przejazdu jeszcze nie została opublikowana.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.