Mandat od strażaka

Region

Nawet 500 zł mandatu będzie można dostać od funkcjonariusza straży pożarnej, za utrudnianie przeprowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej.

Właśnie weszło w życie nowe rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji, według którego strażacy będą mogli nakładać mandaty karne za łamanie przepisów przeciwpożarowych.

Od funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej będzie można dostać mandat w wysokości od 20 zł do 500 zł w zależności od wagi popełnionego przewinienia. Osoby, które stwarzają ryzyko wystąpienia pożaru i jego rozprzestrzeniania, utrudniają prowadzenie akcji ratowniczych i przeszkadzają w ewakuacji zagrożonej ludności będą przez strażaków surowo karani. Kary nie ominą również właścicieli budynków, którzy nie zapewnią odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej.

Straż nałoży mandat karny za rozpalanie ognisk w lesie, za nielegalne wypalanie trawy oraz za palenie tytoniu w miejscach w których występuje niebezpieczeństwo rozniecenia ognia.

Karane będzie używanie instalacji, urządzeń i narzędzi niepoddanych wymaganej kontroli lub niesprawnych technicznie albo użytkowanie ich w sposób niezgodny z przeznaczeniem.

Mandat grozi również właścicielom pojazdów, które będą garażowane w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a w których łatwo o pożar.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.