Mamy budżet Piastowa na 2019 r. Sprawdźcie listę planowanych inwestycji

Piastów

Piastów to kolejna gmina, która przygotowuje się do uchwalenia budżetu na 2019 r. My sprawdziliśmy jakie inwestycje znalazły się w dokumencie.

Dochody miasta zostały oszacowane na kwotę 115 mln zł. Wydatki wyniosą 131 mln zł. W miejskiej kasie pojawi się deficyt, który wyniesie 16 mln zł. Deficyt zostanie pokryty przychodami emisji papierów wartościowych.

Jakie inwestycje są przewidziane do realizacji w przyszłym roku? Lista jest dość pokaźna. My wybraliśmy te najbardziej istotne. Z nowej drogi w 2019 r. będą mogli cieszyć się mieszkańcy ul. Norwida. Oprócz budowy drogi przewidziano tu również stworzenie odwodnienia i kanału sanitarnego. Szacowany koszt to 2 mln zł. Planowana jest również przebudowa ul. Fałata i Przerwy-Tetmajera (2 mln zł.). Władze Piastowa chcą również przebudować ul. Ożarowską (1,5 mln zł) oraz Malczewskiego (1 mln zł). Zmodernizowana zostanie również nawierzchnia na ul. Orzeszkowej na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Godebskiego (1,5 mln zł).

Ponad 8 mln zł władze Piastowa przeznaczą na ochronę zdrowia. Tylko w przyszłym roku na budowę filii przychodni Piastun miasto wyda 4,1 mln zł, a na poprawę jakości i dostępności świadczeń medycznych przewidziano 4,4, mln zł.

Remont Willi Millera oraz przebudowa targowiska miejskiego pochłoną 6,5 mln zł. Na poprawę jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych miasto wyda 1,4 mln zł. Natomiast 3 mln zł pochłonie zadanie pod nazwą „odnowa tkanki mieszkaniowej w mieście Piastowie”.

Na przyszły rok planowane są również: rozbudowa przedszkola nr 4 (600 tys. zł), budowa i wyposażenie PSZOK (400 tys. zł), modernizacja stadionu MOSiR (200 tys. zł).

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “Mamy budżet Piastowa na 2019 r. Sprawdźcie listę planowanych inwestycji”

 1. Maniek pisze:

  Zbieram odpady, stare meble, plastiki do wiadomego celu. Maniek

 2. Czas_na_CBA pisze:

  Zgadza się chodniki toną w zgniłych liściach a obowiązek ich uprzątnięcia leży po stronie PPUK Miasto próbuje zwalić ten obowiązek na mieszkańców
  Warto wspomnieć że jeżeli posesje od chodnika oddziela chociażby 10 cm pasa np zieleni to uprzątnięcie go leży po stronie Miasta W wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu z 27 marca 2018 r. (sygn. IV Ka 83/18,) zwrócono uwagę, że przy ustalaniu spełnienia wymogu bezpośredniości, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 u.c.p., należy w pierwszej kolejności sięgnąć po wykładnię językową. Bezpośrednie położenie chodnika przy granicy nieruchomości powinno być rozumiane dosłownie. Słowo „bezpośredni” oznacza „znajdujący się bardzo blisko, niczym nie przedzielony”. Powoduje to, że w sytuacji, gdy nieruchomość jest oddzielona od chodnika pasem zieleni, do którego przylega chodnik, to obowiązek oczyszczania chodnika ciąży na właścicielu (zarządcy, użytkowniku – por. art. 2 ust. 1 pkt 4 u.c.p.) tego pasa, a nie na właścicielu położonej dalej nieruchomości, przy czym nie zależy to od szerokości pasa zieleni.

 3. kto odpowiada pisze:

  Marny to gospodarz co ma brud dookoła . Wszędzie walają się lićie i różnego rodzaju śmiecie .Kiedy to posprzątają niechluje !!!!
  chyba trzeba zaprosić telewizje zeby pokazali całej Polsce jak brudno jest w miescie w XXI wieku !!!!Nikt nie sprząta i nikt nie odpowiada za ten stan .

 4. Gość z Piastowa pisze:

  po co wydawać kasę na wymianę pieców skoro pieniądze na ten cel posiada Bank Ochrony Środowiska , dlaczego miasto proponuje wymianę kotłów za marne pieniądze a nie zrealizuje doprowadzenia co z Ursusa lub nie zrealizuje podobno zasobnych odwiertów z gorącymi żródłami – takie były deklaracje Burmistrza przed wyborami czyżby zapomniał ??

  • Piast pisze:

   A dlaczego miasto ma wymieniać piece mieszkańcom prywatnych domów lub właścicielom mieszkań SM???.
   Za palenie weglem jeżeli jest możliwosć podłączenia gazu powinny być naliczane kary lub podatek emisji spalin kopalnych. W rodzinie 2-3 osoby palą papierosy i rocznie wylają 15 000 tysięcy zł., a piec trzeba wymienić za darmo, qrwa coś nie tak.

 5. Gal pisze:

  Remont targowiska???..
  Przecież na stronie należącej do miasta jest asfalt, tylko ta część ogrodzona z tymi stoiskami jest kiepska, ale to należy do prywatnych właścicieli, czyżby burmistrz chciał remontować to dla prywatnych osób z pieniędzy podatników????!!!!!

 6. Żart pisze:

  Sułkowskiego dalej nie duszone, dziękujemy :)))

 7. Piastun pisze:

  A z długu 50 mln zł. będą się mogli cieszyć wszyscy mieszkańcy 😉

 8. Piastów_pamięta pisze:

  Na odśnieżanie ulic i chodników przeznczyli by więcej kasy dzisiaj rano na Prusa o mało co się nie zabiłem

 9. piastowianka pisze:

  dziś (poniedziałek) normy PM 10 i PM 2,5 przekroczone 1500% !! Tysiąc pięćset procent! A my tym oddychamy, i nasze dzieci, i nie ma przed tym możliwości uciec ani się schować. Trujemy się wszyscy. Ile lat życia nam zabierze to, że jesteśmy permanentnie truci?

  • Tom_w_Paski pisze:

   Urząd ma tak naprawdę mieszkańców gdzieś Samym gadaniem powietrza sie nie poprawi Urząd powinien zatrudnić odpowiednio przeszkolone osoby do walki z trucicielami

 10. Ja pisze:

  Proponuję zająć się chodnikiem przy
  ul. Grunwaldzkiej !!! Horror.
  Pamięta chyba czasy Gomułki.
  Nie wspominając o nawierzchni na Grunwaldzkiej, corocznie łatanej.
  Jakość powietrza to kolejny syf,
  czy wydział środowiska w ogóle się nim zajmuje ???
  Przez ostatnie lata miasta bardzo się zmieniły, ale nie Piastów. Czas tu zatrzymał się w PRL-u i bzdury typu tężnia nic tu nie pomogą.

 11. Anonim pisze:

  Zamiast wyremontowac Bema toremontuja zbikowska ktora byla dobra

 12. T pisze:

  A place zabaw?!

 13. Omen pisze:

  Jak ten remont willi bedzie wygladal podobnie jak „rewitalizacja” parku obok , to bedzie sie działo . Latem w parku zdarto wierzchnia warstwe czarnej ziemi ( pewnie przesiali i sprzedali jako ogrodową), a zmiast tego nawiezli odpad budowalny w postaci gliny z głebokich fundametow i obsiali trawą , teraz w zaleznosci od wilgotnosci i temperatury ,albo bagno ze buty mozna pogubic albo beton jak wyschnie .
  Potrójny zysk czarną ziemie sprzedali , dostali kase za zabranie gliny z jakiejś budowy i jeszcze za rewitalizacje od miasta dostali To są piastowskie remonty i biznesy .

 14. ewa pisze:

  Piastowianin ma całkowitą rację. Wymiana pieców i kontrole. Jakość powietrza jest dramatyczna, to powinien być absolutny priorytet.

 15. Sułkowskiego pisze:

  To chyba jakaś kpina… halo!!!! A ulica Sułkowskiego??!!

 16. Piastowianin pisze:

  Suuuper. To może zamiast remontować Wille Millera, te pieniądze pójdą na wymianę pieców?! Serio, zadbanie o jakość powietrza w Piastowie powinna być priorytetem, a nie rewitalizacja. Tworzenie zieleni miejskiej nie spowoduje, że stare piece będą mniej dymić. Ponadto, miasto nie ma ŻADNEGO nadzoru nad tym, co mieszkańcy spalają. Żółty dym, t u nas – niestety – norma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły