Łopuszańska: jest umowa na unijne dofinansowanie

Region

W poniedziałek podpisano umowę miedzy m.st. Warszawa a Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie budowy węzła Łopuszańska-Kleszczowa.

Budowa trzypoziomowego skrzyżowania u zbiegu Al. Jerozolimskich i Łopuszańskiej jest finansowana z Funduszu Spójności. O uzyskanym z Unii Europejskiej dofinansowaniu wiadomo było jeszcze przed rozpoczęciem prac, jednak umowę o przekazanie środków podpisano dopiero w miniony poniedziałek. Inwestycja ma zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Nie jest to jednak ostatnia budowa związana z Al. Jerozolimskimi. Do 2012 roku drogowcy w paśmie tej trasy powinny powstać jeszcze dwa węzły z nowymi trasami. Pierwszy z nich ma zostać zbudowany w Salomei, gdzie kończyć będzie się pierwszy odcinek wylotówki na Kraków i Katowice. W przetargu został już wyłoniony wykonawca. Prace będą mogły rozpocząć się po zakończeniu kontroli przetargu, którą wykonuje Urząd Zamówień Publicznych.

Kolejny węzeł powstanie już poza granicami stolicy. Będzie to krzyżówka z trasa ekspresową S2, która przebiegnie z Konotopy do Puławskiej. Ta droga już od kilku miesięcy jest w budowie. Węzeł umożliwi jednak tylko skręt z Pruszkowa w kierunku Ursynowa i odwrotnie.

Najbliższe lata nie będą łatwe dla kierowców, którzy chcąc dostać się do stolicy i tak stoją w ogromnych korkach. Dodatkowe planowane budowy mogą również zakorkować miasta leżące w pasie al. Jerozolimskich.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.