Lodowisko powróci do Milanówka

Milanówek

W minionym roku milanowskie lodowisko ustawione na terenie przy ul. Sportowej cieszyło się dużym powodzeniem. Część mieszkańców już zastanawia się czy w tym roku również będzie okazja do poślizgania się na łyżwach. Jak się dowiedzieliśmy w urzędzie miasta-ogrodu ślizgawka ma zostać uruchomiona 6 grudnia.

Zima tuż-tuż. W związku z tym Milanówek przygotowuje się do zorganizowania lodowiska, takiego jakie funkcjonowało w 2016 roku. To popularna forma rozrywki w wielu gminach. Na lodowisku można miło i aktywnie spędzić czas ze znajomymi, z rodziną lub drugą połówką. A przypomnijmy, że popularność tej zimowej atrakcji w Milanówku była ogromna. Tylko w styczniu ze ślizgawki skorzystało niemalże 3 tys. osób! 

Podczas naszej wizyty w milanowskim magistracie dowiedzieliśmy się, że lodowisko pojawi się także i w tym roku. Jak informowaliśmy już w zajawce plany są takie, żeby uruchomić obiekt 6 grudnia. – W zeszłym roku lodowisko cieszyło się dużą popularnością, dlatego też i w tym roku obiekt pojawi się na terenie Milanówka. Chcemy aby ślizgawka ruszyła 6 grudnia, wszystko wskazuje na to, że tak się stanie – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. –  Ogłosiliśmy przetarg, wpłynęły dwie oferty. Wszystko jest na dobrej drodze – dodaje.

Firma Andecor Plus zaproponowała ofertę w wysokości 170 tys. zł, a WM International 195 tys. zł. Jeśli po drodze nie pojawią się żadne nieprzewidziane kłopoty, to wkrótce przetarg powinien zostać rozstrzygnięty. Zwłaszcza, że miasto-ogród chciało przeznaczyć na ten cel 200 tys. zł. 

Wymiary lodowiska będą takie same jak w minionym roku czyli 20 m na 40 m. O dobrą jakość tafli zadba rolba, czyli maszyna czyszcząca i wygładzająca lód. Co ważne, uczniowie zamieszkujący gminę Milanówek będą mieli możliwość korzystania z lodowiska nieodpłatnie od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Biletowanie wstępu ma odbywać się od godz. 16.00 do 22.00, a koszt jednorazowego biletu nie przekroczy 4 zł dla osób poniżej 18 roku życia oraz 6 zł dla osób powyżej 18 lat. Koszt wypożyczenia łyżew to maksymalnie 5 zł. Warto też dodać, że w czasie ferii zimowych wszystkie dzieci i młodzież na podstawie legitymacji szkolnej poślizgają się bezpłatnie. 

Lodowisko będzie posiadało nagłośnienie i dobre oświetlenie (8 „naświetlaczy” po 250 W każdy). Ponadto wykonawca dostarczy 170 par łyżew w pełnej rozmiarówce, 40 kasków dla dzieci, 10 sztuk chodzików do nauki jazdy na łyżwach (wypożyczane bezpłatne) oraz przygotuje zadaszoną przebieralnię.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.