Lipowa w pełnej krasie

Pruszków

Prace na ul. Lipowej zostały w pełni zakończone, a kierowcy już od wielu dni mogą korzystać z przebudowanej drogi. Jak Wam się podoba efekt prac?

Nie ulega wątpliwości, że to jedna z tych ważniejszych ulic Pruszkowa. Rozbudowę wykonano na odcinku o długości ponad 800 metrów, od al. Armii Krajowej do granicy miasta. Oprócz gładkiej jak tafla lodu nawierzchni pojawiły się nowe chodniki, droga rowerowa, zatoki parkingowe na 77 samochodów osobowych (26 miejsc na odcinku od ul. Cegielnianej do Al. Armii Krajowej oraz 51 na odcinku od ul. Pogodnej do ul. Cegielnianej) i nowoczesne ledowe oświetlenie. To czego nie widać gołym okiem to nowo powstałe odwodnienie i kanał technologiczny.

Warto też wspomnieć o jednej z ważniejszych zmian na Lipowej. Chodzi o prawoskręt w al. Armii Krajowej, jadąc na wiadukt. Dodatkowo rozbudowano sygnalizację świetlną o przejazd dla rowerów. 

Miasto zrealizowało inwestycję przy pomocy środków zewnętrznych – dotacja ze strony Samrządu Województwa Mazowieckiego w wysokości niemalże 1,6 mln zł, wsparcie od Starostwa Powiatowego w Pruszkowie wynoszące ponad 1,2 mln zł, a także skromna suma od firmy BFI inco Sp. z o.o. w kwocie 50 tys. zł. Koszt całej inwestycji wyniósł blisko 4,6 mln zł.

Jak oceniacie efekt prac? Zajrzyjcie do naszej galerii. Ul. Lipowa w tej chwili robi diametralnie inne wrażenie niż wcześniej. Jednak ze strony mieszkańców pojawiły się też głosy niezadowolenia. Do naszej redakcji dotarły głównie narzekania na to, że drogę rozbudowano do granic miasta, a nie dalej w kierunku Komorowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.