Lipowa czeka na wykonawcę

Pruszków

W postępowaniu przetargowym na przebudowę ul. Lipowej w Pruszkowie zgłosiło się sześć firm. Złożone oferty przekraczają sumę zarezerwowaną przez miasto, ale urzędnicy zapewniają, że wszystko jest pod kontrolą.

O konieczności remontu Lipowej nikogo nie trzeba przekonywać. Stan połatanej drogi mówi sam za siebie. Pruszkowski magistrat postanowił zająć się modernizacją Lipowej i na początku lutego ogłosił przetarg na przebudowę drogi.

Do urzędu wpłynęło sześć ofert. Najtańsza wynosi blisko 3,2 mln zł, a najdroższa ponad 4 mln zł. Miasto na zamówienie zamierza przeznaczyć 1,7 mln zł. – Liczyliśmy się z tym, że takie kwoty mogą się pojawić – mówi nam Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Wydawać by się mogło, że plany trzeba odłożyć na bok, jednak urząd wszystko dokładnie zaplanował. – Nie ma niepokoju. Jesteśmy na 1. miejscu na liście rezerwowej do otrzymania dofinansowania w ramach tzw. schetynówek. Mamy nadzieję, że dostaniemy środki. Do inwestycji dołoży się również pruszkowskie starostwo. W związku z tym będziemy mogli podjąć się zadania. Obecnie analizujemy złożone oferty – wyjaśnia Korach.

Przebudowa ul. Lipowej ma objąć wymianę nawierzchni, budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika. Dodatkowo zaplanowano stworzenie 55 miejsc parkingowych. W ramach prac zostanie również przebudowane skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej. Zadanie ma zostać wykonane w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.