Linię nr 1 obsłuży większy autobus

Pruszków

Kilka dni temu na pruszkowskiej linii autobusowej pojawiły się pojazdy marki ZAZ. Okazało się, że są zbyt małe aby zmieścili się do nich wszyscy pasażerowie. Jednak jak zapowiada Urząd Miejski w Pruszkowie powrócą większe autobusy.

Przypomnijmy. W ubiegłą środę nasza skrzynka mailowa została zasypana wiadomościami od rozgoryczonych pruszkowian. Tego dnia na autobusowej linii nr 1 pojawił się pojazd mniejszy niż zwykle. Pokonując kolejne przystanki zapełnił się do tego stopnia, że nie było możliwości wejścia do środka. A na linii nr 5 jeździł duży, 12-metrowy autobus z dwoma lub trzema pasażerami wewnątrz.

Najpierw postanowiliśmy się zwrócić do pruszkowskiego magistratu, jednak na odpowiedź czekaliśmy do dziś. W międzyczasie wykonaliśmy telefon do Radosława Marka, wiceprezesa PKS-u w Grodzisku Mazowieckim. Wówczas dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni sprawa „rozwiąże się” i linię nr 1 obsłuży większy autobus. – Prawdopodobnie na „jedynce” będzie jeździł większy autobus, ale jeszcze trwają ustalenia z urzędem miasta – mówił nam 26 sierpnia.

To już pewne. Na wspomnianej linii pojawi się duża Scania Omnicity (patrz zdjęcie). – W odpowiedzi na pytanie z dnia 25 sierpnia informuję, że od 5 września linię autobusową nr 1 będzie obsługiwał autobus Scania Omnicity. Posiada następującą liczbę miejsc: 27 siedzących i 62 stojących – zaznacza Marta Zygmuntowicz, inspektor z Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.