Linia L12 ruszy w Piastowie w październiku

Region

W Piastowie ma ruszyć wewnętrzna linia autobusowa L12, w której honorowane będą bilety okresowe ZTM. Dziś Zarząd Transportu Miejskiego zapoznał się z ofertami przetargowymi.

Dziś o godzinie 10.00 otworzono oferty przetargowe na obsługę linii L12 w Piastowie. – Wpłynęły do nas dwie oferty. Jedną złożyła firma PKS z Grodziska Mazowieckiego, drugą natomiast PPKS z Warszawy – informuje nas Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM. Jednym z głównych kryteriów wyboru ma być cena za wozokilometr. – Ceny znajdują się w przedziale od 3,48 do 4,30 zł netto za wozokilometr. Teraz złożone oferty muszą zostać sprawdzone. Następnie wyłonimy zwycięzcę przetargu – dodaje.

Trasa nowej linii ma przebiegać następującymi ulicami: Ogińskiego (Piastów) – Toruńska – al. Krakowska – Warszawska – al. Wojska Polskiego – 11 Listopada – Dworcowa – Sienkiewicza – Orzeszkowej – Os. Harcerska (Piastów).  – Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza szczytem tylko w dni robocze. Obecnie mamy już gotowy rozkład jazdy. Jednak jeszcze nie został on opublikowany – przyznaje Klimczak. – Wszystkie informacje zostaną przedstawione po rozstrzygnięciu przetargu – podkreśla.

Obecnie przetarg obejmuje obsługę linii od początku października do końca grudnia. – O ewentualnej kontynuacji utrzymywania linii musi zadecydować gmina. Z reguły przetargi ustala się na dany rok, dlatego też ten przetarg zorganizowany jest do końca bieżącego roku – informuje nas Klimczak. – Sama rentowność linii będzie można zbadać po jej uruchomieniu – dodaje.

Nowa linia autobusowa ma również odciążyć parkingi przy dworcu PKP. – Mam nadzieję, że kierowcy, którzy zostawiają swoje samochody przy stacji PKP i przesiadają się w koleje będą chętnie korzystać z nowej linii – zaznacza Ryszard Wojciul zastępca burmistrza Piastowa. – w autobusach L12 honorowane będą bilety długookresowe ZTM. Częstotliwość kursowania autobusów na tej linii oraz sama trasa przejazdu powinna być atrakcyjna zarówno dla zwykłych mieszkańców jak i kierowców posiadających kartę miejską – dodaje.

W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać już zwycięzcę przetargu. Linia L12 ma ruszyć już 1 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.