Liczą na utworzenie liceum

Nadarzyn

Trwają rozmowy na temat przekształcenia nadarzyńskiego gimnazjum w liceum. Rodzice i nauczyciele powołali komitet społeczny „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie”.

Gmina Nadarzyn prowadzi rozmowy na temat przekształcenia gimnazjum ze starostwem pruszkowskim, którego zgoda jest niezbędna do finalizacji procesu. Dotychczas nie podjęto wiążących decyzji. Idea utworzenia liceum spotkała się z poparciem mieszkańców, których blisko 1000 podpisało się pod inicjatywą.

O tym, że sprawa traktowana jest priorytetowo przez rodziców i nauczycieli świadczy powołanie komitetu społecznego „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie”. Jasno przedstawiają swoje cele, wśród których wymieniają m.in. „uczestniczenie jako czynnik społeczny w rozmowach z Urzędem Gminy Nadarzyn, Starostwem Powiatowym w Pruszkowie, Kuratorium mazowieckim w Warszawie”, „wsparcie dyrektora gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie w procesie przekształcania tej placówki w liceum ogólnokształcące” czy „prowadzenie konsultacji w środowiskach lokalnych gminy Nadarzyn wskazując potrzebę utworzenia szkoły średniej na terenie gminy oraz korzyści jakie z tego faktu będą wynikały dla młodzieży i lokalnego środowiska”.

Przedstawiciele komitetu uważają, że utworzenie liceum to krok w dobrą stronę. – Pozwoli bezkolizyjnie przejść przez reformę oświaty. Nie będzie konieczności podziału nowych obwodów szkół. Utworzenie liceum stanowi dla nas bardzo ważną sprawę. Mamy ogromną bazę edukacyjną, którą chcemy w pełni wykorzystać. Przede wszystkim chodzi o dzieci, które mogłyby pobierać edukację na miejscu. Nie musiałby dojeżdżać do Warszawy. Pamiętajmy, że zbliża się kumulacja roczników i trudniej będzie dostać się do szkół – tłumaczy nam Dariusz Zwoliński, członek komitetu społecznego „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie”.

W całej sprawie nadal jest dużo niewiadomych. Pozostaje czekać na decyzję starostwa, jednak w Nadarzynie mają swoją wizję liceum. – Nie myślimy o liceum sportowym, a pojawiały się takie doniesienia. Chcemy stworzyć placówkę, która stawia na edukację i pozwala dobrze przygotować się do matury. Młodzież myśląc o przyszłości chce zdać egzaminy na wysokim poziomie. Naszym celem jest zapewnienie im odpowiednich warunków, aby mogli zrealizować swoje cele. Pasje sportowe będą mogli realizować w nadarzyńskich klubach, które mają bogate oferty – przedstawia Zwoliński.

Przedstawiciele komitetu społecznego planują przedstawić mieszkańcom swoją wizję. 25 stycznia odbędą się aż trzy spotkania. O 16.30 w szkole podstawowej w Nadarzynie, o 18.00 w budynku gimnazjum, ostatnie zaplanowano na 19.30 w szkole podstawowej w Ruścu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.