Liceum na dobrej drodze

Nadarzyn

Wielomiesięczna batalia o liceum w Nadarzynie zakończyła się sukcesem. Ale kolejnym wyzwaniem było zapełnienie klas. Na naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Nadarzynie zdecydowało się 43 uczniów.

Droga do powstania szkoły do łatwych nie należała. W związku z reformą edukacji gmina Nadarzyn chciała przekształcić gimnazjum w liceum ogólnokształcące, ale na to potrzebna była zgoda powiatu pruszkowskiego. Między stronami dochodziło do zgrzytów. Ale ogromną determinacją wykazali się mieszkańcy i nauczyciele, którzy powołali komitet społeczny „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie”. Postanowili zakasać rękawy i walczyć we wspólnej sprawie. Efekt? 7 lutego br. powiatowi radni wyrazili zgodę na powstanie liceum. Potem gmina zajęła się uregulowaniem kwestii formalnych, a dyrekcja i nauczyciele nowej szkoły musieli rozpocząć akcję promocyjną, aby wypełnić klasy. – Naukę w szkole rozpoczęło 37 uczniów w dwóch klasach. Planowaliśmy małe ok. 18 osobowe klasy. Obecnie ze względu na zainteresowanie naszym liceum jest już 43 uczniów – przedstawia Leszek Skrzypczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie.

Weryfikacja placówki nastąpi za dwa lata, kiedy pierwsi uczniowie przystąpią do matury. Jednak już teraz liceum pracuje na swoją markę. Istotna jest rola nauczycieli. – Wszyscy mają wymagane kwalifikacje, część ma doświadczenie pracy w liceum. Wśród uczących w klasach licealnych jest trzech nauczycieli ze stopniem doktora. Kadra jest zintegrowana. Nauczyciele dobrze współpracują ze sobą – podkreśla dyrektor nadarzyńskiego liceum.

Leszek Skrzypczak zwraca uwagę na tworzącą się w placówce atmosferę, która jest niezwykle istotna. – Zarówno uczniowie jak i rodzice klas licealnych chętnie włączają się w życie szkoły. Rodzice aktywnie pracują w radzie rodziców, uczniowie przeprowadzili bardzo profesjonalną kampanię wyborczą do nowego samorządu uczniowskiego. Zorganizowali bardzo atrakcyjny i bogaty w treści Dzień Języków Obcych, warsztaty teatralne. Uczestniczą w zajęciach dodatkowych i kołach przedmiotowych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. 20 października 2017 r. odbędzie się pierwsza uroczystość ślubowania klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego – opisuje Skrzypczak.

Placówka chce zapewnić uczniom najlepsze warunki do kształcenia. – Zaletą naszego liceum są przede wszystkim mało liczne klasy, bardzo zaangażowani potrafiący integrować i mobilizować uczniów wychowawcy i nauczyciele. Bogata oferta przedmiotów rozszerzonych i zajęć dodatkowych, z których uczeń może sam skonfigurować swój profil kształcenia. Mamy dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, współpracujemy z wyższymi uczelniami (zajęcia warsztatowe, laboratoria, seminaria naukowe) – prezentuje dyrektor LO.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.