Libros Lege w Podkowie Leśnej

Region

Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej jest jednym ze współorganizatorów IV edycji polsko-amerykańskiego konkursu czytania literatury.

Coroczny konkurs odbywa się w bibliotekach publicznych Mazowsza oraz Chicago City i Cook Country. W Polsce organizatorem jest Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, a w USA Eisenhower Public Library District z Harwood Heights. Do udziału w konkursie zgłosiło się 5 bibliotek z Warszawy i 7 z województwa mazowieckiego.

Konkurs odbywa się w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Polacy czytają literaturę amerykańska w oryginale. Natomiast Amerykanie będą czytać literaturę polska w przekładzie. Od 2008 roku konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce i Pani Prezydent m.st. Warszawy.

Nagrodą dla polskich zwycięzców jest dziewięciodniowa wycieczka do Chicago. Analogicznie laureaci ze Stanów Zjednoczonych spędzą dziewięć dni w Warszawie

Warunki uczestnictwa oraz szczegółowy wykaz lektur do przeczytania dostępny jest tutaj. Po eliminacjach przeprowadzonych w bibliotece podkowiańskiej 5 maja 2011 r. odbędą się finałowe przesłuchania 28 maja 2011 r., podczas których wyłonionych zostanie 5 zwycięzców. Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się w piątek, 10 czerwca 2011 r. w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.