Leśny Park Miejski w nowej odsłonie

Podkowa Leśna

Zapowiadana od lat metamorfoza stawu w Leśnym Parku Miejskim w Podkowie Leśnej zaczyna się materializować. Władze miasta-ogrodu szukają wykonawcy prac projektowych i budowanych.

Perypetie związane z modernizacją podkowiańskiego stawu ciągną się już latami. Już w 2005 r. władze Podkowy Leśnej ubiegały się o dofinansowanie rewitalizacji Parku Miejskiego. Skargi składane przez radnych doprowadziły do utarty pieniędzy i przesunięcia inwestycji w czasie. Kolejna skarga, złożona w 2016 r. wstrzymała możliwość otrzymania pozwolenia na budowę i uniemożliwiła rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych w parku. 

Rok później pojawił się inny problem. Władze miasta-ogrodu nie mogły znaleźć firmy, która zajęłaby pracami związanymi z rewitalizacją parku. Przetarg ogłoszono dwa razy, ale nikt się nie zgłosił. 

W ostatnim czasie podkowiańscy włodarze ponownie ogłosili przetarg na rewitalizację Leśnego Parku Miejskiego. W ramach zadania oprócz prac związanych z przebudową istniejącego zbiornika wodnego wykonawca będzie musiał opracować dokumentację, a później przebudować staw na rzece Niwce wraz z otoczeniem. Wokół staw mają się pojawić drewniane pomosty i siedziska oraz pergole. 

Na wykonanie wszystkich prac wybrana w przetargu firma będzie miała czas do 30 listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.