Legia wylądowała w Piastowie

Piastów

Swego czasu mówiło się o powstaniu przedszkola Legii Warszawa w Pruszkowie. Ostatecznie sprawa upadła, jednak stołeczny klub szukał dalej. Przedszkole powstało przy ul. Żbikowskiej w Piastowie.

W kwietniu na boisku przy szkole podstawowej nr 4 odbył się pierwszy pokazowy trening. Dzieci zauroczone piłką nożną miały poznać tajniki piłkarskich zajęć. Pierwotnie ośrodek miał powstać w Pruszkowie, jednak ostatecznie pojawił się w Piastowie. – Zwróciliśmy się do władz Pruszkowa z propozycją otwarcia przedszkola piłkarskiego dla dzieci w wieku 3-7 lat. Zwracam uwagę, że tego typu aktywność jest uzupełnieniem oferty sportowej na płaszczyźnie lokalnej. Nie ma mowy o konkurencji dla tamtejszych klubów ponieważ zagospodarowujemy niszę, w której lokalne organizacje nie prowadzą zajęć piłkarskich. Pruszków nie zgodził się na naszą propozycję i podjęliśmy decyzję o otwarciu przedszkola w Piastowie. Obecnie na zajęcia przychodzi prawie 40 dzieci – wyjaśnia Marcin Harasimowicz, menadżer ds. operacyjnych Legia Soccer Schools

Wielokrotnie pojawiały się obawy, że Legia chce wyprzeć lokalne kluby i „wyłowić” młode talenty. Stołeczny klub przedstawia inną wizję. – Chodzi o kształtowanie zdrowych nawyków, podnoszenie umiejętności pracy w grupie. Warto dodać, że raz w miesiącu w zajęciach aktywnie uczestniczą rodzice – mówi Harasimowicz.

Należy podkreślić, że po zakończeniu etapu przedszkolnego dziecko może kontynuować przygodę z futbolem w lokalnym klubie. Legia nie zamyka jednak drogi tym, którzy będą chcieli spróbować sił w jej drużynach młodzieżowych.

Przedszkole w Piastowie to niejedyny legijny akcent w regionie. W kwietniu w Brwinowie rozpoczęła działalność szkoła piłkarska Legia Soccer School.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.