„Ładowarka” dla samochodów w budowie

Reguły

Takiej instalacji nie ma nigdzie regionie. Pierwsza powstaje właśnie w Regułach. O co chodzi? O wiatę samochodową z panelami solarnymi.

Gminę Michałowice można nazwać prekursorem tego typu inwestycji w regionie. Na parkingu przy ul. Kuchy powstaje solarna wiata, w której zupełnie za darmo będzie można „naładować” samochód z napędem elektrycznym. – To jeden z elementów wymaganych przy ubieganiu się o środki w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Mamy na to pieniądze z zewnątrz. Liczymy na to, że mieszkańcy gminy będą korzystać z tego rozwiązania. Wpisujemy się w pewien trend narzucany zarówno przez Unię Europejską, jak i nasz rząd – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. – Prace budowlane już się rozpoczęły – dodaje.

Wiata będzie służyć nie tylko do ładowania samochodów. Dodatkowo będzie tu można ładować elektryczne rowery. Jednocześnie będzie można przypiąć tu 12 jednośladów. Z paneli, które będą umieszczone na dachu wiaty zasilane będzie również oświetlenie i monitoring parkingu. Uzupełnieniem całości będą elektroniczne tablice informujące o liczbie wolnych miejsc.

Budowa wiaty pochłonie 498 tys. zł. Taką kwotę zainkasuje firma ZBW Elektronika, która jest wykonawcą prac. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.