„Ładowarka” dla samochodów powstanie w Regułach

Reguły

Gmina Michałowice ogłosiła właśnie przetarg na budowę solarnej wiaty samochodowej. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli ładować swoje samochody z napędem elektrycznym wykorzystując do tego promienie słoneczne.

Samochody zasilane energią elektryczną stają się coraz popularniejsze. Póki co, chodzi tu jedynie o te auta, które pod maską mają silniki hybrydowe. Ale część kierowców, mimo braku infrastruktury, przesiadła się do samochodów „na prąd”.

Wiata ma powstać w Regułach na parkingu przy ul. Kuchy. Dzięki ogniwom fotowoltaicznych będzie można w niej ładować dwa suta. To jednak nie koniec. Tu będzie można ładować rowery elektryczne. Do tego mają służyć dwa stanowiska do ładowania, które obsłużą 12 rowerów elektrycznych. Wiata ma również zasilać oświetlenie parkingu oraz monitoring. To jednak nie koniec. Na parkingu mają pojawić się elektroniczne tablice, które będą informować o liczbie wolnych miejsc.

Skąd pomysł na budowę tego typu instalacji na terenie Reguł? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do władz gminy. – To jeden  z elementów wymaganych przy ubieganiu się o środki w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Mamy na to pieniądze z zewnątrz. Liczymy na to, że mieszkańcy gminy będą korzystać z tego rozwiązania. Wpisujemy się w pewien trend narzucany zarówno przez Unię Europejską, jak i nasz rząd – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Kiedy wiata zacznie funkcjonować? Terminu zakończenia prac jeszcze nie określono. Zostanie on ustalony wspólnie z wybranym w przetargu wykonawcą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.