Łączą się aby walczyć o drogi rowerowe

Region

Dziewięć gmin łączy swoje siły aby zawalczyć o fundusze na budowę ścieżek rowerowych, które można otrzymać w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Partnerstwo dziewięciu gmin: Podkowy Leśnej, Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Żyrardowa, Jaktorowa, Brwinowa, Pruszkowa, Michałowic i Piastowa ma być trafnym środkiem do pozyskania dofinansowania w ramach ZIT. Tydzień temu włodarze tych gmin spotkali się aby zawiązać partnerstwo w celu zrealizowania koncepcji opracowania projektu sieci dróg rowerowych.

Skąd pomysł na partnerstwo gmin? – W ramach konkursu o dofinansowanie projektów mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), stąd pomysł na partnerstwo gmin. W ramach dotacji wspierane będą projekty dotyczące budowy, przebudowy lub wytyczenia wydzielonych dróg dla rowerów, w tym oznakowanie przejazdów, pasów dla rowerów i wyznaczenie śluz rowerowych oraz przejazdy rowerowe przez skrzyżowania – informuje na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Uzyskanie dofinansowania jest uzależnione od kilku warunków m.in. wykazanie, że drogi będą pełnić funkcję korytarzy transportowych i nie zostały zaprojektowane tylko jako infrastruktura turystyczno-rekreacyjna. – Chcemy zrealizować spójny ciąg dróg rowerowych, który miałby prowadzić od Piastowa do Żyrardowa. Porozumienie jest w trakcie tworzenia. Na pewno znacząco zwiększy to nasze szanse – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.