Startują Dni Piastowa

Impreza

Dni Piastowa jak co roku odbywają się w majówkę. Tegoroczna odsłona imprezy potrwa aż pięć dni! Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?

W tym roku Dni Piastowa startują 2 maja. Tradycyjnie już ten dzień poświęcony jest głównie aktywności sportowej i zdrowiu. O godz. 10.00 na stadionie przy al. Tysiąclecia wystartuje Bieg Konstytucji 3 Maja organizowany w ramach Grand Prix Biegów Historycznych. Oprócz biegu przygotowano piknik rekreacyjno-sportowy, turniej siatkówki plażowej oraz Mistrzostwa Piastowa w ergometrach. Chętni będą mogli przeprowadzić badanie ciśnienia czy poziomu cukru na stoisku SPZOZ Piastun. O godz. 17.00 impreza przeniesie się na plac przy OSP. Tam przygotowano cześć artystyczną. Na scenie zobaczymy zespoły After Party (17.00), Playboys (18.00), Dbomb (19.00) oraz Piękni i Młodzi (20.00).

 Kolejny dzień imprezy (3 maja) rozpocznie się od uroczystej mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Program artystyczny przygotowali uczniowie z SP nr 5. Kolejne atrakcja zaplanowano na terenie SP nr 2 (turniej koszykówki ulicznej), stadionie miejskim (turniej piłki siatkowej). O godz. 16.00 na scenie przy OSP pojawią się dzieci z piastowskich przedszkoli i szkół oraz z MOK. O godz. 20.00 piastowskiej publiczności zaprezentuje się Ray Wilson, były wokalista grupy Genesis.

Nie zabraknie też imprez towarzyszących. Będzie można obejrzeć samochody ze zbiorów Muzeum Motoryzacji i Techniki w Piastowie odwiedzić miasteczko historyczne, obóz Legionów Polskich (park przy MOK). Dla najmłodszych szereg atrakcji czekać będzie w ogrodzie miejskiego ośrodka kultury. 
W piątek 4 maja na mieszkańców czekać będą dwa koncerty na terenie OSP. O 19.00 na scenie pojawi się Marriageband, a godzinę później usłyszymy Marco Bocchino. Dzień później odbędzie się koncert młodych talentów (sala widowiskowa MOK, start godz. 17).

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.