Spotkanie z autorką „Stulecia Winnych”

Spotkanie

Jeśli nie z lektury, to „Stulecie Winnych” możecie znać ze szklanego ekranu. A podczas spotkania w Komorowie będzie okazja aby osobiście poznać autorkę powieści, której serialowa ekranizacja cieszy się tak dużą sympatią.

Ałbena Grabowska to pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. Na co dzień mieszkanka Brwinowa. I właśnie dawny Brwinów stał się tłem dla losów bohaterów „Stulecia Winnych”. Wielopokoleniową rodzinę Winnych poznajemy w najtrudniejszych momentach historii od I i II wojny światowej aż po upadek komunizmu.

Powieść spotkała się nie tylko z ciepłym przyjęciem czytelników, czego dowodem są liczne wyróżnienia i nagrody. „Stulecie Winnych” zainteresowało scenarzystów, czego owocem jest serial emitowany na antenie telewizyjnej „jedynki”. W obsadzie znaleźli się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski czy Adam Ferency. Nowe odcinki sagi można oglądać w każdą niedzielę o godz. 20.15.

A autorkę „Stulecia Winnych” osobiście będzie można poznać już 24 kwietnia podczas spotkania w Bibliotece Publicznej w Komorowie (ul. Kraszewskiego 3). Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.