Rodzinny piknik przeciw przemocy

Piknik

W minioną niedzielę w pruszkowskim Parku Kościuszki odbył się rodzinny piknik pod hasłem walki z przemocą.

Imprezę zorganizowano w ramach programu „Otwórz oczy i powiedz STOP – bezpieczni w powiecie pruszkowskim”, a dofinansowano ze środków rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Brzmi bardzo poważnie, a idea jest jak najbardziej słuszna. Nie oznacza to jednak, że nie towarzyszyła jej w niedzielę dobra zabawa. Namłodsi mogli nacieszyć się zjeżdżalniami, dmuchańcami, zrobić zdjęcia w fotobudce, pomalować buźki, zjeść popcorn i watę cukrową. Dla nieco starszych przygotowano stoiska z prezentacją gmin i innych instytucji, na scenie można było zobaczyć występy artystyczne.

Nie zabrakło ciekawych warsztatów, pokazów sportowych, samoobrony. – W trakcie pikniku w namiocie policyjnym odbywały się prelekcje dla najmłodszych związane z bezpiecznym przejściem dla pieszych. Zajęcia te realizowane są w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie pruszkowskim”, dofinansowanych również ze środków rządowego programu – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Nie zabrakło także Marszu Błękitnej Wstążki, którego uczestnicy nieśli hasło „Solidarni przeciw przemocy”. Organizatorem pikniku był Zespół Ośrodków Wsparcia w Piastowie. Patronem medialnym portal WPR24.pl i Gazeta WPR

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.