Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami naszego regionu

Region

To jeszcze stosunkowo nowa tradycja, ale w niektórych miejscowościach naszego regionu dobrze się już przyjęła. W sobotę, w święto Trzech Króli, uroczyste orszaki pojawią się m.in. w Pruszkowie, Nadarzynie, Milanówku czy Piastowie.

Kolorowy pochód przy dźwiękach kolęd ruszy w sobotę o godz. 12.00 z pruszkowskiego Parku Potulickich w stronę Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Zbiórka przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej. – Podczas przemarszu będzie można podziwiać barwne inscenizacje i wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Polecamy to wydarzenie wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, a zwłaszcza rodzinom z dziećmi – zachęcają organizatorzy.

Orszak wyruszy też na ulice Nadarzyna. – Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności – czytamy w zaproszeniu. Początek w sobotę o godz. 11.30 przy cmentarzu parafialnym.

Tradycyjnie uroczystego świątecznego pochodu nie zabraknie w Piastowie. – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w Piastowskim Orszaku Trzech Króli, który tym razem przejdzie ulicami: Al. Piłsudskiego, Dąbrowskiego, Ogińskiego do kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Po drodze spotkanie z Herodem oraz wiele ciekawych inscenizacji tematycznych. Po zakończonej Eucharystii będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia a Trzej Królowie rozdawać będą… i tu niespodzianka, kto przyjdzie ten dostanie – zaznaczają organizatorzy. O godz. 10.15 orszak wyruszy z placu Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Namysłowskiego 11.

W Milanowku orszak rozpocznie się po mszy w kościele p.w. M. B. Bolesnej w  Milanówku. Początek przemarszu o godz. 13.30. Zaplanowano wspólne kolędowanie, inscenizacje i możliwość zrobienia zdjęć z aktorami.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.