Ktoś rozrzuca trutki na psy i koty?

Pruszków

Kilka dni temu w internecie pojawiły się informację, że nieznana osoba rozrzuca trutki na terenie Pruszkowa chcąc pozbyć się niechcianych zwierząt. Chodzi o Park Kościuszki, rejon stacji PKP i Czarnej Drogi.

Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt jako pierwsze ostrzegało o trutkach. Według informacji zamieszczonej na facebooku, nieznana osoba rozrzuciła trutki w Parku Kościuszki. Po spożyciu trucizny zmarł pies. Mieszkańcy bardzo zaniepokoili się sprawą.

Dzień później pojawiły się kolejne doniesienia o truciznach zasadzonych na zwierzęta. Tym razem chodziło o kiełbasy z trutką w środku. Jeden z internautów zamieścił zdjęcia na facebooku (dostępne TU) i ostrzegał właścicieli czworonogów aby bacznie pilnowali swoje zwierzęta podczas spacerów w rejonie Czarnej Drogi w Pruszkowie. Chodziło o fragment od stacji PKP w kierunku Piastowa.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z pruszkowską strażą miejską. Funkcjonariusze informują, że nie znaleźli nic niepokojącego. – Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić, aby ktokolwiek mógł podrzucać trutki. Mimo wszystko patrole straży miejskiej mają na uwadze takie działania. Funkcjonariusze będą dokonywać czynności obserwacyjnych w parkach i innych miejscach – mówi Tomasz Lipiński ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.