Który przewoźnik kolejowy jest najpunktualniejszy?

Kolej

Urząd Transportu Kolejowego opublikował na swojej stronie internetowej statystyki, które dotyczą punktualności przewozów pasażerskich w 2015 roku. Jak w tym zestawieniu wypadają WKD, KM i SKM?

UTK ocenił poziom punktualności przewoźników biorąc pod uwagę opóźnienia pociągów powyżej pięciu minut. Dane nie obejmują stacji pośrednich, a wyłącznie końcowe. Uśredniając, punktualność kolejarzy wyniosła: I kwartał 94,47 proc., II kwartał 93,3 proc., III kwartał 89,94 proc., IV kwartał 91,92 proc.

Gdy wczytamy się w szczegółowe wyniki, zauważymy, że Warszawska Kolej Dojazdowa jest jednym z najbardziej punktualnych przewoźników. W pierwszym kwartale zajęła piąte miejsce z wynikiem 98,1 proc. W drugim kwartale ustąpiła tylko jednemu przewoźnikowi, w trzecim zajęła miejsce trzecie, natomiast w czwartym zdeklasowała konkurencję osiągając 99,59 proc.

W połowie stawki znalazła się Szybka Kolej Miejska. Zaś Koleje Mazowieckie jak zwykle „obstawiają tyły”. Niewielu przewoźników wypadło gorzej. Na ich obronę KM może posłużyć fakt, że pociągi jeżdżą po jednej z najbardziej obciążonych linii w kraju, czyli Warszawa – Skierniewice. Ostatnie remonty na liniach mazowieckich także nie pozostały bez wpływu na wyniki.

Szczegółowe dane dostępne są tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.