Kto wygrał pruszkowskie dyktando?

Pruszków

O godz. 11.30 w Pruszkowie rozpoczęło się I dyktando dla dorosłych zatytułowane „Wpadnij na słówko”. Prace zostały sprawdzone, a zatem poznaliśmy zwycięzców...

Schemat tego konkursu był prosty. Napisać tak, by było jak najmniej błędów. Dyktando odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2, a jego treść odczytała aktorka Agnieszka Sitek. Na uczestników czekało niełatwe zadanie! Oprócz znakomitej znajomości zasad poprawnej ortografii oraz interpunkcji, nie można było zapomnieć o wyjątkach od tych reguł. 

Ale nie tylko. Bo pamiętać należało o regulaminie. A w nim: nie wolno używać korektora i ołówka, błędy należy przekreślić a poprawny wyraz trzeba napisać nad lub obok skreślenia. Warto było też wziąć ze sobą dwa długopisy. Twardy orzech do zgryzienia, lecz uczestnicy dali radę. 

Zwycięskie były pierwsze trzy osoby, które zrobiły najmniej błędów. – Z dziewięcioma błędami na pierwszym miejscu znalazła się pani Beata Stróżyczak-Kos, na drugim Beata Chilińska – 11 błędów i na trzecim Lila Poncyliusz-Guranowska z 12 błędami – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Do dyktanda zgłosiło się 85 osób, zaś wzięło w nim udział 65. 

Zabawę wspólnie ze szkołą zorganizował Ośrodek Aktywizacji Seniorów „As”.

 

Oto treść dyktanda:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.