Krok ku odnawialnym źródłom energii

Michałowice

Mieszkańcy gminy Michałowice wyrażają zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. Niebawem będą mogli dowiedzieć się więcej na ten temat. W lipcu gmina zorganizuje dwa spotkania informacyjne dotyczące OZE.

Gmina już wcześniej sondowała zainteresowanie wśród mieszkańców. – Na przełomie marca i kwietnia można było wypełnić ankietę zgłoszeniową. Mieszkańcy dość licznie wyrazili zainteresowanie – mówi Grażyna Krupa z Urzędu Gminy w Michałowicach.

Przede wszystkim odnawialne źródła energii kojarzą nam się z instalacjami fotowoltaicznymi i pompami ciepła. Popularność OZE stale rośnie. Uwagę zwraca fakt, że ich zastosowanie to szansa na dokonanie oszczędności. Dlatego też coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na zainstalowanie kolektorów słonecznych bądź kotłów na biomasę. Problemem są często początkowe koszty, które są dość spore, ale cenne jest tu dofinansowanie ze środków unijnych.  Z tej możliwości chcą skorzystać także w Michałowicach.

Po przeprowadzeniu ankiety przyszedł czas na kolejny krok. 11 i 19 lipca odbędą się spotkania informacyjne. – Mieszkańcy będą mogli uzyskać bardziej szczegółowe wiadomości na temat odnawialnych źródeł energii. Maksymalnie można dostać 80 proc. dofinansowanie. Więcej będziemy mogli powiedzieć po wyklarowaniu się ostatecznej liczby chętnych – wyjaśnia Krupa.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 11 lipca o godz. 19.00. Kolejne zaplanowano 19 lipca. Oba odbędą się w sali multimedialnej urzędu gminy Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.