Krok do szkółki Legii w Grodzisku Maz.

Grodzisk Maz.

Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego oraz Dariusz Mioduski, większościowy udziałowiec Legii Warszawa podpisali porozumienie w sprawie budowy centrum szkoleniowego.

W ubiegłym roku informacje o powstaniu Akademii Legii w Grodzisku Mazowieckim wywołały bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców i nie tylko. Miasto znalazło się w gronie ścisłych kandydatów, z którymi stołeczny klub prowadził rozmowy. Sprawa miała rozstrzygnąć się w ciągu kilku tygodni. Jednak od dłuższego czasu panowała cisza w temacie.

Wczoraj, 24 lutego na oficjalnej stronie facebookowej gminy opublikowano informację o zawarciu porozumienia między włodarzami Grodziska Mazowieckiego a władzami Legii Warszawa. – Cieszę się, że spotkałem na swej drodze ludzi, którzy chcą zrealizować przedsięwzięcie, o jakim wielu w Polsce marzyło. Fakt, że będzie to na terenie naszej gminy, to niewątpliwie wielkie wydarzenie, które rozsławi Grodzisk Mazowiecki. Mam nadzieję, że z nowego Ośrodka Treningowego Legii Warszawa, jaki powstanie w gminie Grodzisk Mazowiecki, wyjdzie wielu wspaniałych, rozpoznawalnych na całym świecie piłkarzy – poinformował na oficjalnej stronie Legii, Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Jak sprawę skomentowały władze Legii Warszawa? – Jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy profesjonalnego i zaangażowanego partnera do realizacji inwestycji, która jest dla mnie najważniejszym elementem strategii rozwoju Legii Warszawa na kolejne lata. Prowadzenie na najwyższym, europejskim poziomie szkolenia młodzieży i realizacja innowacyjnych projektów badawczych związanych ze sportem, w tym piłką nożną, to przyszłość naszego Klubu, a także całego polskiego sportu – powiedział Dariusz Mioduski, większościowy udziałowiec Legii Warszawa.

Ośrodek w jakim znalazłaby się szkółka Legii nazwano „Kompleksem Badawczo-Rozwojowym wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym”. W jego skład wejdzie infrastruktura rekreacyjno-sportowa, centrum badawczo-rozwojowe, oraz niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego wraz z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych zawodników, w tym pięć boisk piłkarskich, bursa na 250 zawodników w wieku gimnazjalnym i licealnym oraz strefy lekkoatletyczna i rekreacyjna, dostępne również dla mieszkańców. Jak informuje Legia Warszawa, klub aktualnie finalizuje zakup działki na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki w Urszulinie.

Kiedy mogłaby ruszyć budowa szkółki? Tego jeszcze nie wiadomo. Według szacunków inwestycja pochłonie ok. 40 mln zł. Początkowo miała ona zostać zrealizowana w Sulejówku. Jednak władze miasta nie chciały przekazać na własność klubu działki, na której miałby powstać obiekt.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.