Krok do kompleksu w Strzeniówce. Gmina przejęła grunty

Nadarzyn

Dobra informacja dla mieszkańców Strzeniówki. Gminie Nadarzyn udało się przejąć teren, na którym ma powstać nowoczesny kompleks rekreacyjny.

O przygotowaniach do tej inwestycji informowaliśmy na łamach WPR24.pl wielokrotnie, ostatnio w połowie lipca, kiedy wieści nie były tak optymistyczne jak teraz. Wówczas wydawało się, że na rozpoczęcie inwestycji trzeba będzie poczekać. Sprawa nabrała jednak tempa. – Po 13 latach starań, gmina Nadarzyn nabyła od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa własność gruntów o wartości ponad 5 mln zł. Przedmiotowy teren o powierzchni 3  ha zostanie przeznaczony pod budowę kompleksu rekreacyjno-oświatowo-sportowego w Strzeniówce – czytamy w komunikacie urzędu gminy.

Skoro teren jest już własnością gminy, to kiedy rozpocznie się budowa? – Nabycie gruntów pozwoli na zrealizowanie w najbliższym czasie budowy kompleksu według sporządzonej przez gminę koncepcji zagospodarowania. Gmina ma również szanse na pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel poprzez projekt pod nazwą „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej, kulturalnej lub turystycznej w miejscowościach Stara Wieś i Strzeniówka”. Przewidywany termin realizacji zadań objętych projektem to 2019 r. – zaznaczają nadarzyńscy urzędnicy.

W koncepcji zagospodarowania przewidziano m.in. wielofunkcyjne boisko, siłownię zewnętrzną, plac zabaw, labirynt i park.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.