Krok do budowy przejścia przy Czarnej Drodze

Pruszków

Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na projekt budowy przejścia pod torami PKP przy Czarnej Drodze. Przygotowano wiele zmian, sprawdźcie jakich.

Przejście to doskonale zna większość mieszkańców Pruszkowa. Niektórzy boją się tamtędy chodzić, a inni korzystają z niego z przymusu. Pokonanie schodów i umieszczonego na nich prowizorycznego zjazdu, to dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów lub matek z wózkami nie lada wyzwanie…

Miasto ogłosiło przetarg na projekt. Sprawdźmy jakie zapisy znalazły się w dokumentach. Przede wszystkich przejście zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak również będzie zabezpieczone przed napływem wody z rzeki Utraty. Dodatkowo projektant będzie musiał dokonać oględzin obiektu, przyjąć dla niego odpowiednie rozwiązania według własnego uznania i wiedzy tak, by zapewnić przejściu pełną funkcjonalność. To również projektant będzie zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę.

Dokumentacja będzie zawierać m.in. projekt koncepcyjny budowy przejścia pod torami, plan sytuacyjny, schematy konstrukcji przejścia, opis techniczny dokumentację architektoniczno-budowlaną.

Do tej pory przejściem zarządza PKP PLK, jednak wkrótce się to zmieni. Jak usłyszeliśmy w pruszkowskim magistracie kolejarze nie byli zainteresowani wybudowaniem przeprawy „z prawdziwego zdarzenia”. – Zarówno wykonanie projektu, jak i samą przebudowę musimy wziąć na własne barki. Kolejarze nie wyrażali chęci dostosowania tego przejścia do obowiązujących standardów, a przecież to ważny szlak komunikacyjny dla mieszkańców – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Ponadto miasto będzie zarządcą przejścia przy Czarnej Drodze – dodaje.

Projekt budowy ma zostać wykonany najpóźniej do 28 września przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.