Kosze na Kościuszki są przepełnione

Region

Wyrzucenie pustej butelki czy papierka do ulicznego śmietnika na ul. Kościuszki nie jest łatwe. Niektóre kosze są tak pełne, że nie sposób nic już do nich dołożyć, a śmieci walają się na chodniku. Chcąc pozbyć się odpadka trzeba sporo się natrudzić. Wszystko dlatego, że firma odpowiedzialna za opróżnianie koszy nie wywiązuje się ze swoich obowiązków należycie.

Do śmietnika ustawionego na wysokości ul. Kościuszki 33 nie da się dorzucić czegokolwiek niezależnie od pory dnia. Kosz pełen jest rano i popołudniu, a sytuacja ta powtarza się już od dłuższego czasu. Normą są śmieci piętrzące się w koło niego.

Elżbieta Jakubczak – Garczyńska, naczelnik wydziału ochrony środowiska nie kryje, że współpraca miasta z firmą, która wygrała m.in. przetarg na oczyszczanie śmietników na tej ulicy, nie układa się najlepiej. – Problemy dotyczą nierzetelnego wykonywania robót. Firma została już ukarana finansowo za opóźnienia w koszeniu trawy i prace porządkowe w innych rejonach Pruszkowa. O przepełnionych koszach na ul. Kościuszki jeszcze nic mi nie było wiadomo. Ale zwrócimy i na to uwagę – mówi naczelnik Garczyńska.

Próbowaliśmy dowiedzieć się dlaczego śmietniki na tej ulicy są opróżniane tak rzadko. Niestety, szef firmy sprzątającej nie miał dla nas czasu. Miejmy nadzieję, że wstydliwy śmieciowy problem zostanie szybko rozwiązany.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.