Kontrole autokarów przed wakacyjnymi podróżami

Region

W miniony piątek rozpoczęły się wakacje. Jak co roku policjanci sprawdzają stan techniczny autobusów, które wiozą dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Tradycyjnie dla powiatu pruszkowskiego punkt kontroli pojazdów zorganizowano na parkingu przy Tesco w Piastowie.

– Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku, policjanci skontrolują zarówno stan techniczny pojazdu, jak i w uzasadnionych przypadkach dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Każdy kierowca otrzyma kopię protokołu kontroli na potwierdzenie, że takowa się odbyła. W razie stwierdzenia nieprawidłowości policjanci podejmą działania przewidziane przepisami prawa wobec przewoźnika – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Jak już wspominaliśmy w zajawce punkt kontroli został uruchomiony na parkingu przy piastowskim Tesco. Jest on czynny w godzinach 6.30-7.30. Jak zgłosić pojazd do kontroli? Należy skontaktować się z pruszkowską komendą policji pod nr tel. 22 60-46-213. Policjanci apelują, by w miarę możliwości, jak najwięcej pojazdów było kierowanych przed zabraniem dzieci do punktu kontroli.

Ponadto na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar którym planowana jest podróż posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.