Konsultacje potrwają dłużej

Brwinów

Mieszkańcy gminy Brwinów mają więcej czasu na wypowiedzenie się na temat koncepcji modernizacji targowiska. Konsultacje przedłużono do 4 sierpnia.

Szykują się zmiany, jednak mieszkańcy korzystający z miejskiego targowiska mogą spać spokojnie. Pozostanie ono w dotychczasowej lokalizacji, jednak ma prezentować się zupełnie inaczej.  Obecnie pawilony nie mają węzłów sanitarnych, występuje problem z utrzymaniem porządku, konieczna jest również przebudowa alejek. Gmina planuje zmienić wizerunek targowiska. – Nowe, funkcjonalne pawilony mają pozwolić na prowadzenie handlu w odpowiednich warunkach a przejście przez targowisko od Rynku w stronę ul. Armii Krajowej mogłoby poza targowymi sobotami służyć jako wygodny i estetyczny deptak. Kwestie związane z wyborem modelu finansowania targowiska zostały wstępnie omówione na spotkaniu z kupcami – informuje brwinowski magistrat.

Podczas czerwcowego spotkania mieszkańcy zapoznali się z koncepcją modernizacji. Każdy mógł zgłosić swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych, a także za internetowej platformy „W dialogu”. Warto dodać, że strona została stworzona w ramach projektu prowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwotnie konsultacje miały zakończyć się 17 lipca, jednak gmina postanowiła przedłużyć termin. Mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać do 4 sierpnia.

Uwagi można zgłaszać pisemnie na adres urzędu gminy, mailowo: brwinow@brwinow.pl bądź za pośrednictwem platformy www.brwinow.wdialogu.edu.pl. Na mieszkańców czeka również ankieta, która dostępna jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.