Konkurs na nazwę Amfiteatru trwa

Milanówek

Jeszcze tylko dwa tygodnie mają mieszkańcy Milanówka na zgłaszanie swoich propozycji nazwy dla terenu przy ul. Fiderkiewicza i Krótkiej. Autor zwycięskiej otrzyma cenną nagrodę.

Amfiteatr lub „dołek”, bo tak potocznie nazywają ten teren mieszkańcy Milanówka, przeszedł gruntowną przemianę w ubiegłym roku. Nowatorski i niespotykany dotąd plac zabaw, siłownia plenerowa, czy ławeczka miłości to tylko niektóre z elementów, jakie pojawiły się w tym miejscu. Jak podkreślają władze miasta-ogrodu, amfiteatr ma przyciągać mieszkańców i zachęcać ich do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. – Park ma być atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale też dla turystów – podkreśla burmistrz Wiesława Kwiatkowska. Co więcej uroki tego miejsca, które oficjalnie oddano do użytku w grudniu, poznamy dopiero wiosną, gdy poszczególne „żywe” elementy pokryją się zielenią.

To jednak nie koniec. Milanowski magistrat zachęca mieszkańców do udziału w konkursie związanym z Amfiteatrem. Zadanie? Nowa nazwa dla zielonego terenu u zbiegu ulic Krótkiej i Fiderkiewicza. Ale, uwaga, czasu jest coraz mniej. Propozycje można zgłaszać jeszcze tylko przez dwa tygodnie. – Obecnie mamy zgłoszenia od 10 mieszkańców, którzy przedstawili nawet po kilka propozycji. Ale konkurs jeszcze trwa, więc zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie. Zwłaszcza, że autor zwycięskiej propozycji otrzyma aparat fotograficzny – przyznaje Daria Gągała z milanowskiego urzędu.

Chętni mają czas na nadsyłanie swoich zgłoszeń do końca lutego. Termin upływa dokładnie o godz. 12.00 w poniedziałek, 29 lutego. Następnie komisja konkursowa wybierze najlepsze propozycje. Te na początku marca zostaną zaprezentowane mieszkańcom, którzy zadecydują, która ze zgłoszonych nazw jest najlepsza. – Wybór oddajemy w ręce milanowian. Amfiteatr to miejsce dla mieszkańców i  chcemy by to oni zdecydowali jak ma się nazywać – podkreśla Gągała. – Głosowanie na najlepszą propozycję będzie się odbywać w formie ankiety internetowej – dodaje.

Nowa nazwa dla milanowskiego amfiteatru zostanie wyłoniona na przełomie marca i kwietnia. Uroczyste ogłoszenie nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu. Będzie to połączone z wiosennym otwarciem parku oraz piknikiem inaugurującym imprezy w plenerze. – Ostatecznej daty jeszcze nie wyznaczyliśmy. Wiele zależy tu od pogody – mówi nam Daria Gągała.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin zabawy dostępny jest tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.