Konkurs na al. Marii Dąbrowskiej

Komorów

Aleja Marii Dąbrowskiej to jedna z piękniejszych ulic w Komorowie. Po obu stronach drogi ciągnie się szpaler drzew co idealnie odwzorowuje charakter miasta-ogrodu. Jest tylko jeden kłopot. Nawierzchnia drogi jest w tragicznym stanie. Trudno tędy przejechać bowiem na jedni są liczne nierówności pęknięcia i dziury.

Choć droga od dawna wymaga remontu, to jego przeprowadzenie nie jest łatwe. Mieszkańcy Komorowa chcą by prace zostały wykonane z uwzględnieniem i poszanowaniem wartości historycznych i kulturowych.

Pierwsze przygotowania do remontu al. Marii Dąbrowskiej ruszyły w ubiegłym roku. Wtedy pruszkowskie starostwo powiatowe, które jest zarządcą tej drogi przeprowadziło konsultacje z mieszkańcami. – Zależało nam na tym, aby w tak ważnej dla społeczności kwestii zaangażowanych było jak najwięcej osób zainteresowanych zadbaniem o charakter tego miejsca. Dlatego w spotkaniach brali udział mieszkańcy, przedstawiciele Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, rady Powiatu Pruszkowskiego, Urzędu Gminy Michałowice i pracownicy starostwa powiatowego – mówi Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Władze starostwa powiatowego stwierdziły, że najlepszym rozwiązaniem na przygotowanie koncepcji przebudowy al. Marii Dąbrowskiej będzie ogłoszenie konkursu architektonicznego. – Przeprowadzony przez Stowarzyszenie Architektów Polskich jednoetapowy konkurs wyłoni najlepsze pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym, rozwiązanie na zagospodarowanie al. Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie, który poznamy na przełomie października i listopada. Wtedy to przyznane zostaną trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Niedługo potem odbędzie się wystawa konkursowa i dyskusja publiczna na temat wybranych projektów – dodaje pruszkowski starosta.

Autor najlepszej pracy zostanie zaproszony do negocjacji, by w trybie zamówienia z wolnej ręki przygotować dokumentację projektową dla przebudowy drogi nr 3115 W – al. M. Dąbrowskiej w Komorowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.