Koniec przewozu osób

Region

Firmy świadczące usługi przewozu osób samochodami osobowymi będą musiały zniknąć lub przekwalifikować się na korporacje taksówkowe. Sejm przyjął nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która nakazuje przewoźnikom wyrobienie licencji taksówkowej w ciągu roku.

Przewoźników świadczących usługi samochodami osobowymi jest najwięcej w dużych miastach. Działają oni praktycznie jak firmy taksówkowe, tyle że bez wymaganych licencji. To dla nich wygodne, bo nie zdają egzaminów, by otrzymać licencje i nie używają kas fiskalnych, a więc praktycznie tworzą szarą strefę. Wzięcie wśród klientów mają dlatego, że są tańsi od korporacji taksówkowych. Jednak wśród nich zdarzają się także oszuści.

Intencją posłów dokonujących zmiany w ustawie było uporządkowanie rynku usług taksówkowych i zlikwidowanie podziału na korporacje taksówkowe i firmy świadczące usługi przewozu osób. Dlatego zakazali oni przewozu osób bez licencji taksówkowej samochodami osobowymi. Każdy z kierowców, którzy używają swoich samochodów do przewozu osób, będzie musiał albo wyrobić sobie licencję taksówkową, albo przekwalifikować się na innego rodzaju usługi przewozowe świadczone samochodami mającymi od siedmiu miejsc wzwyż, czyli praktycznie mikrobusami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.