Koniec z dzikim parkingiem. Będzie park&ride w Otrębusach

Otrębusy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Otrębus i okolicznych miejscowości. Przy stacji WKD powstanie park&ride, co rozwiąże problem parkowania w rejonie przystanku.

To bardzo potrzebna inwestycja. Stacja WKD w Otrębusach jest jedną z tych „przesiadkowych”. Wiele osób dojeżdza tam samochodem, aby zostawić auto i kontynuować dalszą podróż kolejką. Wyznaczonych miejsc do parkowania nie ma tam zbyt wiele, więc od kilku lat kierowcy zostawiają swoje pojazdy na pustym terenie po drugiej stronie strasy 720.

 

Właśnie tam, gdzie parking został „wydeptany” powstanie park&ride. Działka o powierzchni ponad 5 tys m kw. od niedawna jest własnością gminy. Zawarto także porozumienie z WKD w sprawie budowy częściowo na terenie kolejowym. A teraz udało się wywalczyć dotację. – Gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 723 tys zł na budowę parkingu „parkuj i jedź w rejonie przystanku WKD w Otrębusach. To 80 proc kosztów kwalifikowanych, a 60 proc całkowitych kosztów przedsięwzięcia – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

 

Prace budowlane mają rozpocząć się i zakończyć w przyszłym roku. Do tego czasu konieczne jest jeszcze opracowanie dokumentacji projektowej, co władze Brwinowa mają zamiar zrobić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.