Koncerty noworoczne, orszaki Trzech Króli, parada karnawałowa [INFORMATOR]

Region

Podpowiadamy, gdzie wybrać się na koncert i jakich świątecznych atrakcji można szukać w naszym regionie.

GRODZISK MAZ.
Parada Karnawałowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Tosi i Franka zaprasza na paradę karnawałową grodziskim deptakiem. Kolorowe przebrania i uśmiechy mile widziane.
Start: 5 stycznia godz. 14.30
Miejsce: grodziski deptak

MILANÓWEK
Milanowski Orszak Trzech Króli
Przemarsz Orszaku ulicami Milanówka poprzedzony będzie mszą św. w kościele Św.
Jadwigi Śląskiej (ul. Kościuszki w Milanówku) Około 13:30 zostanie sformowany Orszak, który wyruszy ulicami: Kościelną do wiaduktu, następnie ul. Smoleńska i ul. Warszawską do Ochotniczej Straży Pożarnej. Zakończenie OTK planowane jest na terenie OSP o godzenie 14.30.
Start: 6 stycznia, godz. 12.30 (msza św), 13.30 formowanie orszaku
Miejsce:  kościół Św. Jadwigi Śląskiej

PIASTÓW
Piastowski Orszak Trzech Króli
Już po raz drugi ulicami Piastowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Zbiórka o godzinie 9.30 na rogu ulicy Lwowskiej i al. Krakowskiej. Orszak przejdzie ulicami: Lwowską, Hallera, Słowiańską, al Krakowską do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej. W kościele o godz. 11.30 nastąpi uroczysta eucharystia.
Start: 6 grudnia, godz. 9.30
Miejsce: róg Lwowskiej i al. Krakowskiej

PRUSZKÓW
Kolędy i pastorałki
Zespół Mazowsze wystąpi w pruszkowskim kościele św. Kazimierza. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki m.in. „Bóg sie rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki”, „Święta Panienka”, „Do szopy, hej, pasterze”, czy „Dzisiaj w Betlejem”.
Start: 30 grudnia, godz. 19.00
Miejsce: kościół św. Kaziemierza

Koncert Noworoczny
Vivaldi, Dwora, Wieniawski, Szostakiewicz, Komeda – nazwiska kompozytorów, których utwory usłyszymy w trakcie Koncertu Noworocznego w kościele św. Kazimierza. Zagra Orkiestra Kameralna Narodowego Forum Muzyki Leopoldinum z Wrocławia.
Start: 1 stycznia godz. 19.30
Miejsce: kościół św. Kazimierza

RASZYN
Orkiestra Romantica
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na „Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim”. Orkiestra Romantica zaprezentuje najpiękniejsze utwory Straussa, Kalmaa, Zellera czy Stolza. Walce, polki, czardasze oraz instrumentalne wersje przebojów operetkowych. Całość uzupełnią piękne kostiumy.
Start: 1 stycznia, godz. 16.00
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn
Bilety 20-50 zł

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.