Komunikacją za darmo, rusza Tydzień Zrównoważonego Transportu

Region

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji za darmo pojedziemy autobusami m.in. w Pruszkowie i Brwinowie. A już w sobotę „Dzień bez samochodu”.

Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania, która co roku odbywa się w drugiej połowie września, a jej kulminacją jest „Dzień bez samochodu”. W tym czasie samorządy, przewoźnicy i instytucje publiczne przekonują do korzystania z komunikacji publicznej poprzez rozmaite zachęty, w tym możliwość bezpłatnej jazdy autobusami czy pociągami.

W naszym regionie do akcji włączyły się gminy Pruszków i Brwinów, kampanię wspierają też kolejarze. Z tej właśnie okazji od 17 do 23 września pruszkowskimi autobusami komunikacji miejskiej pojedziemy za darmo. W Brwinowie linie od B1 do B10 będą bezpłatnie wozić pasażerów w piątek i sobotę (21 i 22 września).

Podobne rozwiązanie oferuje „wukadka”. – W dniu 22 września 2018 r. każdy pasażer posiadający przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu może na jego podstawie podróżować pociągami WKD na całej trasie, bez konieczności nabywania biletu na przejazd – informuje przewoźnik. W sobotę nieodpłatnie skorzystamy z przejazdu pociągami i autobusami zastępczymi w barwach Kolei Mazowieckich. – W ramach oferty podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin-Lotnisko Modlin – zapewniają Koleje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.