Komunikacją pojedziesz taniej. Od 1 czerwca zmiana taryfy

Region

Przypominamy o ważnych zmianach w taryfie biletowej Zarządu Transportu Miejskiego. Od 1 czerwca zmieniają się taryfa biletowa. W ofercie pojawią się również nowe bilety.

Ostatnie obniżki jakie wprowadził ZTM dotyczyły tylko i wyłącznie osób, które rozliczają się w stolicy. Do zniżek uprawniała specjalna Karta Warszawiaka. Podróżni spoza stolicy za bilety komunikacyjne musieli słono płacić.

Tym razem obniżki obejmą wszystkich podróżnych. Taniej zapłacimy za bilety długookresowe ważne w I i II strefie biletowej. – Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł – zapowiadała w marcu Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Od czerwca za bilet 30-dniowy na dwie strefy zapłacimy nie 210, a 180 zł. Natomiast bilet 90-dniowy, również ważny w dwóch strefach, będzie nas kosztował 460 zł, a nie jak dziś 536 zł. W przypadku 30-dniowego biletu ulgowego nowa cena to 90 zł, a 90-dniowego 230 zł.

To jednak nie jedyne zmiany. Od czerwca do taryfy biletowej wracają bilety 3-dniowe. Bilet 3-dniowy na I strefę ma kosztować 36, a na obie strefy 57 zł. W taryfie pojawi się również jednorazowy bilet przesiadkowy ulgowy dla 10 osób. To propozycja m.in. dla grup szkolnych. Teraz opiekun zamiast 10 pojedynczych biletów skazuje tylko 1. Cena to 22 zł.

Natomiast od 1 września komunikacją całkowicie bezpłatnie będą mogli poruszać się uczniowie. Tu jednak jest szereg obwarowań. Ta ulga przysługuje jedynie uczniom warszawskich szkół i gimnazjów oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie a uczęszczającym do podstawówek i gimnazjów w podwarszawskich miejscowościach. Uprawnienie będzie wgrywane na specjalne spersonalizowane Karty Miejskie – Karty Ucznia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.