Kompletują dokumenty, sortownia zostanie rozbudowana

Pruszków

Recepta na uciążliwości zapachowe w Pruszkowie i Parzniewie gotowa. Ma być nią rozbudowa budynku hali sortowni Miejskiego Zakładu Oczyszczania. Czy tak będzie?

W ubiegłym roku pruszkowska rada miejska podjęła uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania części obszaru Gąsin Przemysłowy-Groblowa, której celem było umożliwienie wykonania pomieszczenia przed halą sortowni. – Obecnie Miejski Zakład Oczyszczania jest na etapie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – opracowywany jest raport oddziaływania na środowisko, który zostanie przekazany do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w celu zaopiniowania –  przedstawia nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Pruszkowa.

Budowa tzw. przedsionka to melodia przyszłości. Mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa liczą, że tu i teraz uda się zastosować rozwiązanie, które ograniczy uciążliwości zapachowe. – Prezes Spółki  został zobowiązany do przestrzegania harmonogramu prac, które są szczególnie uciążliwe dla mieszkańców. Prace związane z rozrywaniem worków z trawą wykonywane będą wyłącznie w nocy z wtorku na środę oraz z czwartku na piątek – tłumaczy Jakubczak-Garczyńska.

Z kolei 7 września w szkole podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej prezydent Jan Starzyński spotka się z mieszkańcami, aby porozmawiać o sprawie MZO i uciążliwościach zapachowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.