Kompleks boisk powstanie przy Szkolnej

Region

Pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną, bieżnia, skocznie do skoków wzwyż i dal, kort tenisowy, ścianka wspinaczkowa i do tego wielofunkcyjne boisko – to niektóre z elementów kompleksu sportowego, jaki ma powstać w Raszynie.

W ramach programu budowy boisk w gminie Raszyn obiekty takie powstały już przy szkole podstawowej w Ładach. Pilotażowa inwestycja realizowana była pod hasłem „Blisko boisko”. Zmodernizowano też boisko przy raszyńskim gimnazjum. Nieprzypadkowo budowę wielofunkcyjnych boisk przy szkole podstawowej przy ul. Szkolnej zostawiono na koniec. – Będzie to swego rodzaju klamra spinająca boiskowe inwestycje i jednocześnie najtrudniejsze, najbardziej czasochłonne przedsięwzięcie. Dlatego jego realizacja przeprowadzona zostanie etapami – mówi zastępca wójta, Mirosław Chmielewski.

Ze względu na katalog potrzeb, głównie finansowych, w pierwszej kolejności powstać ma boisko do gry w piłkę nożną, a dookoła niego – bieżnia. W jej zakolach przewidziano utworzenie boiska do gry w siatkówkę oraz skocznię do skoków wzwyż i dal oraz oświetlenie. Na ten etap prac gmina w swoim budżecie zapewniła 2,2 mln zł. Prace budowlane mają rozpocząć się wiosną. I jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, raszyńska młodzież mogłaby korzystać z nowego obiektu już na jesieni tego roku. Oddanie do użytku sportowego kompleksu nie tylko uatrakcyjni prowadzenie lekcji z wychowania fizycznego, ale pozwoli także, by jednocześnie ćwiczyły i nie przeszkadzały sobie trzy grupy uczniów. Ze sportowej infrastruktury korzystać będą też mieszkańcy gminy Raszyn. Niewykluczone, że w ramach inauguracji obiektu rozegrany zostanie mecz – samorządowcy kontra mieszkańcy.

Kolejnym etapem boiskowej inwestycji ma być wybudowanie wielofunkcyjnego boiska m.in. do gry w piłkę ręczną, kortu tenisowego oraz placu zabaw dla starszych dzieci ze ścianką wspinaczkową i urządzeniami siłowymi. Przewidziano również miejsce dla widzów, by mogli obserwować sportowe zmagania. Całkowity koszt budowy kompleksu szacuje się na 7 mln zł. Gmina już szuka dodatkowych źródeł dofinansowania projektu, m.in. z środków unijnych lub marszałkowskich.  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.