Komenda policji w dawnym hotelu

Region

Jest szansa, aby tuż koło węzła komunikacyjnego w Konotopie znalazł się komisariat policji. O przejęcie opuszczonego budynku hotelu w Broniszach stara się ożarowska policja.

Obecnie komisariat policji w Ożarowie Mazowieckim mieści się w budynku urzędu miasta. Ponad 30 policjantów do swojej dyspozycji ma kilka pokoi. Brakuje miejsca na celę dla zatrzymanych czy archiwum. Dodatkowo panuje tu ścisk i straszny tłok.

Policjanci starają się o przejęcie budynku po hotelu robotniczym w Broniszach, który znajduje się przy ulicy Kwiatowej. Nieruchomość od kilku lat stoi pusta i niszczeje. Obiekt znajduje się w zasobach skarbu państwa.

Funkcjonariusze zaznaczają, że nowy komisariat jest im bardzo potrzebny. Natomiast już sama lokalizacja hotelu jest bardzo dobra. W pobliżu znajduje się ogromna giełda w Broniszach. Dodatkowo w nowej komendzie swoją siedzibę mogłaby mieć policja autostradowa. Budynek jest na tyle duży, że byłoby w nim miejsce na stworzenie archiwum dla akt, magazynu dowodów rzeczowych a nawet mieszkań dla policjantów.

Sam pomysł zmiany lokalizacji komendy popiera również Jan Żychliński, starosta powiatu Warszawa-Zachód. Dzięki przeniesieniu komisariatu zwiększyłyby się zasoby lokalowe urzędu miasta.

Niestety okazuje się, że budynek starego hotelu ma znaczenie strategiczne. O jego przejęcie stara się również Agencja Rezerw Materiałowych, która chce w tym miejscu stworzyć składnicę materiałów medycznych, w tym m.in. szczepionek dla mieszkańców na wypadek wybuchu pandemii jakiejś choroby zakaźnej.

Żychliński podkreśla, że budynek hotelu nie nadaje się na magazyn. Według niego w powiecie istnieje wiele innych miejsc, które mogą pełnić funkcje magazynowe.

O tym, kto dostanie budynek w Broniszach zadecyduje Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Decyzja odnośnie przekazania obiektu ma zostać podjęta do końca tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.