„Kolorowa Wyprawka” przekazana

Pruszków

Kolejna edycja akcji „Kolorowa Wyprawka” już za nami, udało się nam zebrać wiele przyborów szkolnych – od zeszytów, długopisów i kredek po plecaki. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w niesienie pomocy dla potrzebujących uczniów. Bo największa radość, to uśmiech dziecka!

Pomysł stworzenia akcji „Kolorowa Wyprawka” pojawił się już cztery lata temu. Nasza redakcja chciała w ten sposób wesprzeć małych mieszkańców Pruszkowa w przygotowaniach do pierwszego dzwonka. Akcja odniosła sukces dzięki mieszkańcom, lokalnym firmom i instytucjom, wszyscy bowiem chętnie włączyli się do akcji. Tym razem było podobnie. Za co w imieniu dzieci jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

W tym roku partnerem akcji, czyli placówką do której trafiły już zebrane przybory szkolne jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie. – Jest nam bardzo miło, że redakcja w tym roku wybrała naszą szkołę – mówi Mirosława Śliwińska, dyrektorka szkoły. – Są dzieci w naszej szkole, które potrzebują praktycznie wszystkiego z wyprawki. Ogromnie dziękujemy za zebrane dary, teraz grono pedagogiczne zajmie się rozdzieleniem ich pomiędzy dzieci, które tego potrzebują. A trzeba powiedzieć, że potrzebujący będą zawsze i to niezależnie od różnych wspierających programów m.in. takich jak 500+, bo nie wszystkie rodziny lub samotne matki mogą otrzymać tego rodzaju pomoc. Dlatego warto organizować takie akcje jak „Kolorowa Wyprawka”! – dodaje.

Przekazaliśmy plecaki, piórniki, zeszyty, przybory geometryczne, farby, kredki, plasteliny, bloki rysunkowe i techniczne, teczki, papiery kolorowe i inne elementy, które pomogą w rozpoczęciu nauki w tym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim darczyńcom! Czasami jeden prosty gest nie zmieni całego świata, ale zmieni cały świat choćby dla jednego dziecka. A to znaczy naprawdę dużo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.