Kolizja na linii WKD [AKTUALIZACJA]

Kolej

Kilka minut po godz. 9.00 w Nowej Wsi doszło do kolizji samochodu osobowego i pociągu Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Ruch po torze w kierunku Warszawy na odcinku Podkowa Leśna-Komorów został wstrzymany. Pozostałe składy mogą mieć 10-15 minutowe opóźnienia.

W drodze na miejsce jest pruszkowska policja. – Potwierdzam, że doszło do zderzenia, ale w tej chwili nie mogę jeszcze przekazać szczegółów. Funkcjonariusze jadą do Nowej Wsi – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak informuje WKD, utrudnienia i opóźniania są szczególnie odczuwalne na odcinku Podkowa Leśna-Komorów. Kolejki mogą mieć ok. 10-15 minutowy „poślizg” w stosunku do rozkładu jazdy. – Z powodu kolizji wstrzymany jest ruch pociągów po torze nr 2 (tor prawy w kierunku warszawy) na odcinku pomiędzy Podkową Leśną i Komorowem. Ruch po torze nr 1 odbywa się bez utrudnień. Od stacji Komorów ok. godz. 9:10 został uruchomiony skład rezerwowy w kierunku Warszawy – czytamy w komunikacie przewoźnika.

AKTUALIZACJA godz. 9.45

Znamy szczegóły kolizji. – Telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 9.05. 44-letni kierujący Audi jechał ul. Główną w stronę trasy nr 719 i na przejeździe nie ustąpił pierwszeństwa kolejce WKD. Nikt nie został poszkodowany. Zarówno kierowca jak i maszynista WKD byli trzeźwi – wyjaśnia st. asp. Dąbrowska.

Utrudnienia w kursowaniu kolejek mogą jeszcze potrwać, bo mężczyzna nie przyznał się do winy, a to oznacza, że policjanci muszą zabezpieczyć ślady, aby skierować do sądu wniosek o jego ukaranie.

AKTUALIZACJA godz. 10.20

Jak poinformował Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD, ruch kolejek po torze w kierunku Warszawy na odcinku Podkowa Leśna-Komorów został wznowiony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.