Kolejny złodziej rowerów wpadł na gorącym uczynku

Pruszków

Policjanci dostrzegli mężczyznę na rowerze, który na widok radiowozu nerwowo odwrócił się i zaczął uciekać w jedno z podwórek. Kilka chwil później zatrzymali go. Okazało się, że 64-latek ukradł rower stojący wcześniej na klatce schodowej.

Niestety właściciele rowerów wciąż muszą liczyć się z kradzieżami. Sprzęt pozostawiony bez zabezpieczenia jest łatwym kąskiem dla złodzieja. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o próbie kradzieży roweru pozostawionego przy Zespole Szkół w Komorowie, która została udaremniona przez jedną z pracownic placówki (Artykuł dostępny tutaj).

Niestety kilka dni temu doszło do podobnej sytuacji. Policjanci patrolujący ulice Pruszkowa dostrzegli mężczyznę, który na ich widok szybko zawrócił i wszedł w głąb podwórka. Mundurowi postanowili natychmiast podążyć za nim. Uciekinier schował się za jednym z pojazdów, tuż obok stał… rower.

64-latek przyznał się, że wszedł do bloku. Drzwi od klatki schodowej były zamknięte dlatego podważył je nożem. Dostał się do środka i zabrał stojący wewnątrz rower. Chciał wrócić do domu, ale jak przyznał przestraszył się nadjeżdżającego radiowozu. Policjanci ustalili właściciela roweru i oddali mu sprzęt. Natomiast zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.