Kolejny krok w kierunku pływalni

Pruszków

Pruszkowskie starostwo powiatowe mocno forsuje wizję budowy nowej pływalni w Pruszkowie. Na ostatniej sesji zwiększono planowane wydatki na ten cel.

O pomyśle budowy drugiej pływalni w Pruszkowie początkowo nikt nie mówił. Jednak na początku roku wizja ujrzała światło dzienne. Nowy basen ma być elementem kompleksu oświatowego przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie. Inwestycja jest przygotowywana, ale prace postępują w zawrotnym tempie. Starostwo ma już gotowy projekt pływalni. 

Teraz jedyne co jest potrzebne do wcielenia tej inwestycji w życie to… pieniądze. Wiele wskazuje, na to, że powiat otrzyma dofinansowanie na budowę pływalni. Radni podjęli również decyzję o zarezerwowaniu środków na tę inwestycję. –  Dzisiaj kluczowe ma  kwestia zwiększenia limitu wydatków w 2020 r. na inwestycje pod tytułem pływalnia przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy Gomulińskiego. Daje nam to w tej chwili taką sytuację, że całość inwestycji brutto kosztować będzie ponad 20 mln zł i w tym miejscu apeluje do wszystkich państwa radnych niezależnie od tego czy stoją po stronie koalicji, czy opozycji abyście przyłożyli rękę do tego dzieła. Wierzę bardzo głęboko w to, że jeśli uda nam się podpisać umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki to uda nam się zwiększyć pułap dofinansowania do 70 proc. – mówił na sierpniowej sesji rady powiatu Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – Uważam i głęboko w to wierzę, że jest to niepowtarzana szansa żeby ściągnąć do powiatu pruszkowskiego bardzo duże kwoty celem wybudowania inwestycji, która będzie służyć przez długie, długie lata mieszkańcom powiatu pruszkowskiego. Bardzo proszę o głosowanie za tą uchwałą mając na uwadze przyszłość naszej młodzieży i naszych placówek edukacyjnych, nie tylko powiatowych ale i gminnych – dodał.

Nie dziwi fakt, że na ten apel radni powiatowi zareagowali w ten sam sposób. Wszyscy obecni na sali rajcy zagłosowali za zarezerwowaniu wspomnianych środków w Wieloletniej Prognozie Finansowej. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.