Kolejny krok do przebudowy targowiska

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie wybrał firmę, która zajmie się modernizacją targowiska miejskiego. Inwestycja będzie realizowana w trybie „projektuj i buduj”.

Co to oznacza? Wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny za przedsięwzięcie na każdym etapie – od przygotowania dokładnego projektu przez uzyskanie niezbędnych pozwoleń aż po samą budowę. Do przetargu na wykonanie tego zadania zgłosiły się dwie firmy. Zwycięską propozycję złożyło przedsiębiorstwo z Pruszkowa.

Jaki dokładnie jest zakres inwestycji? Koncepcja obejmuje budowę nowych pawilonów handlowych i zadaszeń miejsc sprzedaży, wyposażenia związanego z handlem (w postaci stołów) i z funkcjonowaniem targowiska (tablice informacyjne, stojaki na rowery itp.), nowe wykończenie posadzki i elementy małej architektury. Pawilony parterowe będą zlokalizowane bezpośrednio przy wschodniej i zachodniej granicy targu. Dwa z nich będą posiadały po jednym lokalu a kolejne trzy pawilony po kilka lokali użytkowych. Do tego pawilon dwukondygnacyjny, który będzie zamykał przestrzeń targowiska od strony północnej i tworzył fragment pierzei wzdłuż ul. Armii Krajowej. Każdy nowy lokal użytkowy będzie wyposażony w węzeł sanitarny.

Wszystkie budynki i urządzenia targowiska będą dostępne dla osób z niesprawnościami ruchu, wzroku i słuchu. Moduły w budynkach będą dostępne z poziomu chodnika bez konieczności pokonania stopni, pochylni lub użycia urządzeń do podnoszenia.

Powstaną nowe zadaszenia, zarówno dla osób handlujących z samochodu jak i bez. Będą one mogły być użytkowane również przy innych okazjach w dniach, w których targowisko funkcjonuje tylko częściowo i samochody dostawcze nie będą używane, np. w czasie lokalnych wyprzedaży sąsiedzkich zwanych „Przydasiami” lub innych imprez społecznych.

Szczegółowy projekt nowego targowiska ma być gotowy jeszcze w tym roku, a dokładnie w połowie listopada. Prace budowlane mają zakończyć się rok później. Ostateczny termin na dostarczenie przez wykonawcę pozwolenia na użytkowanie wyznaczono na marzec 2020 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.